VELIKONOČNÍ POHÁR SPOLEČNĚ-JEKHETANE 2024

Letos jsme již po šesté pořádali na velikonoční, zelený čtvrtek 28. 3. 2024 turnaj ve stolním tenise pro děti ohrožené sociálním vyloučením.  Akce se aktivně účastnilo 26 mladých, nadšených hráčů a hráček stolního tenisu, které do soutěže vyslalo šest ostravských organizací, které pracují s dětmi z vyloučených lokalit. Na turnaj vyslaly své hráče, ve dvou věkových kategoriích tyto organizace:

  • SPOLEČNĚ-JEKHETANE, o. p. s., NZDM Přívoz a Poruba
  • Vzájemné soužití, o. p. s., NZDM Liščina a Hrušov
  • Pavučina o. p. s.,, NZDM Free klub, Ostrava-Kunčičky
  • Salesiánské středisko volného času Don Bosco, Ostrava
  • Charita Ostrava, Charitní středisko Michala Magone, NZDM Ostrava-Dubina
  • Dětský domov, Na Vizině, Slezská Ostrava

V kategorii mladších dětí vybojoval 1. místo Patrik Zsolnai (SPOLEČNĚ-JEKHETANE, o. p. s., NZDM Poruba),  2. místo obsadil Denis Nesnadný (Pavučina o. p. s., NZDM Free klub, Ostrava-Kunčičky) a na 3. místě se umístil Adrian Facuna (Vzájemné soužití, o. p. s., NZDM Hrušov).

V kategorii starších dětí se na 1. místě umístil Zdeněk Adam (Pavučina o. p. s. NZDM Free klub, Ostrava-Kunčičky), na 2. místě skončil Sebastián Kroščen (Vzájemné soužití, o. p. s., NZDM Liščina) a na 3. místě se umístil Jakub Ondič  (Vzájemné soužití, o. p. s., NZDM Liščina)

První tři příčky v obou věkových kategorií sice obsadili chlapci, našeho turnaje se letos poprvé účastnily také dvě slečny, které soutěžily ve velké chlapecké konkurenci, ve starší věkové kategorii soutěže a umístily se na 10. místě (Simona Balogová) a na 12. místě (Nela Balogová). Obě dívky vyslal do soutěže Dětský domov Vizina.

Děti si užily pěkný, sportovní, prázdninový den, ze kterého si všechny odnesly nějakou odměnu a první tři – vítězové také krásnou trofej a cenu. Všichni účastníci turnaje dodržovali pravidla soutěže a hráli fair play. Nápomocni  tomu byli rozhodčí turnaje pánové Jiří Zapletal, Alan Srněnský, Alex Štec a hlavní rozhodčí pan Jan Effenberger.

Akci jsme uspořádali za finanční podpory statutárního města Ostravy a MŠMT. Náš dík patří také Potravinové bance v Ostravě, z. s., která akci podpořila darováním potravin a sladkostí pro zúčastněné děti a Salesiánskému středisku Dona Bosca v Ostravě, které nám zapůjčilo prostory a sportovní vybavení.

Přímý odkaz na tento článek: http://jekhetane.cz/?p=7730