Return to Aktuality

2010

21. prosince – Školní úspěšnost romských dětí

15. 11. a 16. 11. 2010 pořádala naše organizace ve spolupráci s lokálním konzultantem Agentury pro sociální začleňování za finanční podpory MŠMT seminář „Školní úspěšnost romských dětí“ určený odborným pracovníkům pedagogicko-psychologických poraden v Olomouckém kraji. Semináře se zúčastnilo 37 odborných pracovníků.  Účastníci semináře pozitivně hodnotili odbornou úroveň přednášejících i výběr a obsah témat.

Témata a školitelé semináře:

  • Menšiny a Romové – mýty a fakta

Richard Kořínek, Člověk v tísni, o. p. s.

  • Sociokulturní a jazyková specifika romských dětí  

Barbora Šebová a David Tišer, R-mosty, Praha

Odlišnosti ve výchově malých dětí v romských rodinách v souvislosti s jejich budoucí školní úspěšností, osvědčené metody počáteční výuky českého jazyka, motivace romských rodin ve vztahu ke školní docházce dětí, sociální práce jako nástroj prevence předčasného ukončování vzdělávání

Fotografie z akce: Foto 1Foto 2

 

6. prosince – Mikulášská nadílka v NZDM v Porubě

Dne 6. 12. 2010 proběhla v nízkoprahovém zařízení Ostrava – Poruba Mikulášská nadílka. Tuto akci připravili a zorganizovali  pracovníci NZDM  ve spolupráci s dobrovolníky. Pro děti byla připravena bohatá nadílka, kterou rozdával Mikuláš a Anděl všem hodným dětem po zazpívání písničky. Děti, které celý rok zlobili, přislíbili čertovi, že se polepší.

10. listopadu – Lidé Lidem 2010

Dne 9. 9. 2010 se sdružení účastnilo akce Lidé lidem 2010, které se konalo v prostorách Domu kultury města Ostravy.

Akci financovalo statutární město Ostrava a Moravsko-slezský kraj. 

Podrobné informace o akci naleznete na stránkách komunitního plánování Ostravy. ZDE

 

21. října – Beseda

besedaohrd

 

 

 

 

 

 

 

Dne 21. října, společně služby Terénní programy a KLUB-KO, uspořádaly besedu na téma zdraví a ohrožení dětí. Beseda byla realizována v rámci projektů „Aktivní rodina“ a „Podpora terénní sociální práce v rizikových lokalitách Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz“. Rodiče byli seznámeni s tím, co může ohrožovat jejich děti a co mohou dělat proti tomu. Obsah besedy naleznetu v letáku níže.

Leták k besedě ZDE

Fotografie z besedy ZDE

 

12. února – Besedy s vedoucím pořádkových jednotek

poltez

Ve dnech 9. a 11. 2. proběhly dvě besedy s Vedoucím pořádkových jednotek Policie ČR Rudolfem Matuszkem o práci policisty v pořádkových jednotkách. besedy proběhly v komunitních centrech SPOLEČNĚ – JEKHETANE, o. s. v Porubě a Přívoze. Všem dětem se beseda velmi líbila.

Fotografie z besedy v komunitním centru v Porubě můžete shlédnout ZDE.

Permanent link to this article: http://jekhetane.cz/?page_id=129