Print this Stránka

Projekt: „Tančíme SPOLEČNĚ pro Ostravu“

Cílem tohoto projektu je umožnit dětem ze sociálně vyloučených lokalit v Ostravě-Přívoze rozvíjet svůj pohybový talent, prožít úspěch a podpořit jejich začlenění ve skupině vrstevníků z většinové společnosti. 

Realizací projektových aktivit chceme dosáhnout toho, aby děti, které celý svůj dosavadní život žily jen ve vyloučené lokalitě, měly možnost věnovat se aktivitám, na které jejich rodiny nemají finanční prostředky. Zúčastnit se soutěží a ukázat, že i když pocházejí ze sociálně vyloučených lokalit a jsou Romové, umí se s tímto handicapem vyrovnat. Chtěly by se vymanit z této lokality a v budoucnu žít normální život, a ne život většiny romské populace. Možnost trénovat a zdokonalovat se jim může pomoci nastartovat jiný a nový život. Chlapci také mohou navázat nová přátelství s tanečníky z jiných částí republiky i ze zahraničí.

Finance chceme použít na zaplacení poplatků spojených s účastí na soutěžích, dopravu a ubytování na soutěžích. Jedná se o tři nominační soutěže, Mistrovství ČR v tanečních disciplínách a Mistrovství světa v hip hopu. Toto Mistrovství světa v hip hopu se bude konat ve dnech 23. 10. – 27. 10. 2018 v Kielci v Polsku a naši kluci v měsících říjnu až prosinci 2017 bojují o nominaci na tuto vrcholnou soutěž. Dle průběžných výsledků si nominaci již získali dva chlapci z dětské věkové kategorie a dva z juniorské kategorie. Další chlapci ještě o postup bojují.

Peněžní prostředky dále chceme použít i na nákup reprezentativního tanečního oblečení, aby se tito chlapci necítili méněcenně, že pocházejí ze sociálně slabých rodin. A také na finanční ohodnocení jejich trenérky, která je řádně připravuje a dodává jim energii a sebevědomí. Chlapci nemohou kvůli špatné finanční situaci rodiny navštěvovat klasickou taneční školu. Navíc je vzhledem k jejich etnickému původu taneční školy i sponzoři odmítají podporovat.

Chtěli bychom chlapce tímto projektem i dále motivovat, podpořit je a ukázat, že i romské děti ze sociálně vyloučené lokality mohou být úspěšné. Naše děti neumí samy smysluplně trávit volný čas, toto je jedna z možností, jak je zapojit nejen do majoritní společnosti, ale také je naučit smysluplně trávit svůj volný čas.

 

Doba realizace projektu: 1.5.2018 – 30.11.2018

 

Permanent link to this article: http://jekhetane.cz/?page_id=2963