Chudé děti chtějí poznat Královéhradecký kraj

Ve dnech 3.-4.8. se děti z našeho Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež SPOLEČNĚ-JEKHETANE v Ostravě-Přívoze zúčastnily dvoudenního výletu do Královéhradeckého kraje. Naším cílem byla návštěva zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Děti měly možnost absolvovat večerní prohlídku safaribusem Africkým safari přímo mezi zvířaty. Děti si takto mohly prohlédnout zebry, žirafy, antilopy a vodušky v záři zapadajícího slunce.

Následující den nás čekala prohlídka samotné zoologické zahrady a jízda Lvím safari, kde jsme na trase dlouhé 600 metrů, zavítali mezi africké a berberské lvy a lvice. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice.  

Dětem se tento výlet moc líbil, dozvěděly se spoustu zajímavých informací o životě zvířat, poznaly nové místo v České republice a upevnily kamarádství mezi sebou navzájem.

A protože výletů není nikdy dost :), tak jsme se vydali na další prohlídku. Navštívili jsme město Josefov a jeho podzemí. Pevnost Josefov je unikátní vojenský komplex pevnostního opevnění a jeho rozsáhlé podzemní chodby dnes mají délku 38 km, přičemž turisticky přístupná trasa má pouze 1 km. Trasu jsme absolvovali s průvodkyní, která nám představila informace o pevnosti (např. to, že pevnost Josefov byla postavena z popudu císaře Josefa II v letech 1780 až 1787 jako obranný prvek proti Prusku). Na konci prohlídky nám průvodkyně dokonce zahrála i na pikolu, aby nám mohla zprostředkovat šíření zvuku v podzemí. Celou prohlídku děti absolvovaly se svítilnou s hořící svíčkou. Dokonce si krátkou část trasy mohly projít v úplné tmě:).

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco za finanční podporu našeho projektu: „Chudé děti chtějí poznat Královéhradecký kraj“. 

Permanent link to this article: http://jekhetane.cz/?page_id=4620