Jarní část Don Bosca ligy

Velmi oblíbenou aktivitou pro chlapce v našich nízkoprahových zařízeních je fotbal. Při této sportovní aktivitě kladou pracovníci důraz na schopnost dětí hrát v týmu, dodržovat fair play a získávat správné návyky kolektivní hry. Fotbal rozvíjí nejen dovednosti dětí, ale také podporuje jejich společenské začleňování a pozitivní rozvoj. Prostřednictvím fotbalu tak získávají přirozenou motivaci k posouvání svých hranic, posiluje se jejich píle a vytrvalost, dodržování pravidel, respekt k autoritě a toleranci k spoluhráčům i protihráčům.

Don Bosco liga je dlouhodobá soutěž v malé kopané pro chlapce do 15 let, kteří hrají fotbal pod hlavičkou různých neziskových organizací. Zápasy probíhají každou neděli v dopoledních a odpoledních hodinách. Don Bosco liga se skládá vždy z podzimní a jarní části. V roce 2021/22 se do Don Bosca ligy zapojily 4 týmy z našich nízkoprahových zařízení: Jekhetane A, Jekhetane B, Jílová A a Jílová B. Završení ročníku 2021/22 se uskutečnilo 12. června 2022.

Výsledky: 1. místo v kategorii starších hráčů: tým JEKHETANE A

3. místo v kategorii starších hráčů: tým Jílová A

3. místo v kategorii mladších hráčů: tým Jílová B

6. místo v kategorii starších hráčů: tým JEKHETANE B.

Jako nejproduktivnější hráč sezóny byl vyhlášen Max. P. z týmu JEKHETANE A. Za kategorii mladších hráčů byl vyhlášen nejproduktivnějším hráčem David K. z týmu Jílová B.

Přímý odkaz na tento článek: http://jekhetane.cz/?page_id=6332