Návštěva zoologické zahrady ve Dvoře Králové

Ve dnech 3.-4.8. se děti z našeho Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež SPOLEČNĚ-JEKHETANE v Ostravě-Přívoze zúčastnily dvoudenního výletu do Královéhradeckého kraje. Naším cílem byla návštěva zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Děti měly možnost absolvovat večerní prohlídku safaribusem kolem výběhů a Africkým safari přímo mezi zvířaty. Děti si takto mohly prohlédnout zebry, žirafy, antilopy a vodušky v záři zapadajícího slunce.

Následující den nás čekala prohlídka samotné zoologické zahrady a jízda lvím safari, kde jsme na trase dlouhé 600 metrů, zavítali mezi africké a berberské lvy a lvice. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice.  

Dětem se tento výlet moc líbil, dozvěděly se spoustu zajímavých informací o životě zvířat, poznaly nové místo v České republice a upevnily kamarádství mezi sebou navzájem.

A protože výletů není nikdy dost :), tak jsme se vydali na další prohlídku. Navštívili jsme město Josefov a jeho podzemí. Pevnost Josefov je unikátní vojenský komplex pevnostního opevnění a jeho rozsáhlé podzemní chodby dnes mají délku 38 km, přičemž turisticky přístupná trasa má pouze 1 km. Trasu jsme absolvovaly s průvodkyní, která nám představila informace o pevnosti (např. to, že pevnost Josefov byla postavena z popudu císaře Josefa II v letech 1780 až 1787 jako obranný prvek proti Prusku). Na konci prohlídky nám průvodkyně dokonce zahrála i na pikolu, aby nám mohla zprostředkovat šíření zvuku v podzemí. Celou prohlídku děti absolvovaly se svítilnou s hořící svíčkou. Dokonce si krátkou část trasy mohly projít v úplné tmě:). 

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco za finanční podporu našeho projektu: „Chudé děti chtějí poznat Královehradecký kraj“.  

Permanent link to this article: https://jekhetane.cz/?p=4891